Jdi na obsah Jdi na menu
 


výklad karet všeobecně

                      

věřit – nebo nevěřit?  Občas se mi stává, že přijde za mnou člověk a řekne „Osobně na takové  věci nevěřím"…mlčení… pausa… ticho… a pak pokračuje "Ale mohla byste to u mě zkusit?…"

Výklad budoucnosti z karet patří k nejstaršímu umění na světě. Některé prameny uvádějí, že je to metoda nejjednodušší. Já jsem však zcela jiného názoru. Ve skutečnosti se jedná o jednu z nejsložitějších věšteckých technik. Ovšem proto, že je velice rychlá a praktická, je vhodná a hodně využívaná zájemci. K výkladu se obraceli ve všech historicky známých obdobích mocní i prostí lidé.

Výklad karet by mohl někomu připadat jako karetní hra. Přesněji řečeno, výklad karet je karetní systém zahalený záhadami a tajemnem, s jehož pomocí nahlížíme do budoucnosti. Karty byly vždy chovány ve veliké úctě a v dřívějších dobách by nikoho nenapadlo použít je pro účely hazardu. Až někdy vezmete do rukou balíček obyčejných karet, abyste si zahráli, určitě si uvědomíte, že původně se jich používalo k předpovědím budoucnosti, a že by nikoho nenapadlo použít je ke hře. Pokud ovšem je použijete pro předpověď, možná vás překvapí, s jakou přesností vám budoucnost sdělí.

Je mnoho různých dobrých způsobů jak vidět do budoucnosti. Karetní výklad však vytváří svou vlastní realitu – nic není předem určeno – nic nemusí být. Jestliže si člověk přeje jiný výsledek, je v jeho silách to dokázat. Z toho důvodu vám dobří „kartáři" svým výkladem dokáží ukázat několik tzv. cest (lehčích i těžších) a pak už záleží jen na vaší volbě, kterou cestou se vydáte.

Je dostatek dobrých či špatných osob, které se zabývají výkladem karet-a taky nekonečné množství technik, které používají. Je jen na „kartáři", jak vám položené karty interpretuje. I obrázky na kartách mohou mít pro každého z nich „jiný význam". Nelze jen zopakovat dané významy obrázků ležících na stole, ale vždy se přihlíží ke kartám okolním…atd.( které ovlivňují celý význam výkladu) a technice výkladu. Každý kartář má svoji „vlastní knihu" a každý z vás má svůj vlastní názor na život. I ti nejzkušenější „kartáři" potvrdí, že vše co karty (jako takové-samy o sobě) říkají  je tajemné a velice stručné. Záleží na vykládajícím, co umí ze vzájemných souvislostí vyčíst a na vás, jak dokážete kartám naslouchat. I vy jako tazatelé slyšíte jen to, co vás opravdu zajímá-proto naslouchejte pozorně !!!

NIKDY se nesnažte karty tzv. zkoušet!!! Karty tento váš „testující" dotaz budou považovat za hru a v tomto smyslu si taky s vámi „pohrají" nebo neodpoví vůbec. PŘÍKLAD: máte lukrativní zaměstnání s dobrými příjmy a přesto se zeptáte karet „kdy už konečně seženu alespoň nějakou práci, protože jsem již dlouho bez zaměstnání?" Co vám karty odpoví? Asi nic moc…Ale pozor, aby se vaše otázka nakonec nestala skutečností… Hm…to se stát může a pak je to teprve problém. Nikdy si tímto způsobem nepohrávejte s Vesmírnou energií-nebo si to nazývejte jak chcete-která působí na každého jedince jinak (podle data narození, hodiny narození…atd.). Výklad karet, podle mého názoru, je úzce spjat s astrologií, působením planet, vyzařováním hvězd…atp. a každý jednotlivec to vnímá rozdílně. Je jen na vás, jak se zachováte, kterou „cestu" si pro řešení svého problému vyberete. Kartářka vám řekne co vás na konci té či oné cesty čeká a řešení je už jen na vás. Výklad karet není nikdy jistota nebo definitivní řešení.

Kdo může vykládat karty? Každý člověk, který má intuici a velký zájem. Není  vůbec čeho se obávat.  Nezapomínejte ovšem na to, že jsou kartáři dobří a špatní. Co všechno je možné vyčíst z karet? Vše dostačující, aby vám to dalo možnost orientovat se v daném problému – nic víc. Kolikrát se máte nebo můžete doptávat karet na jeden stejný problém? Ptát se na jedno a totéž můžete celé dny-jak chcete-vaše věc, ale platný je vždy první výklad (ovšem veškerá přemíra všeho, závislost či zneužívání je škodlivé-a to nejen u výkladu karet). V magii platí a dobře si to zapamatujte: "Dělej co chceš, pokud to nikomu neuškodí. Ať si přejete cokoli, ať žádáte o cokoli, ať děláte cokoli, vždy se nejdřív musíte přesvědčit, že to nikomu nemůže uškodit – ani vám. A to co v dobrém dáváte, se vám v dobrém třikrát vrátí, třikrát budete odměněni. Ale způsobíte-li zlo, také se vám trojnásobně vrátí".