Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mariášové karty

Co jsou  a co umí Mariášové karty

Mariášové karty se používají ve dvojím provedení, a to jako jednohlavé nebo dvouhlavé. Já používám mariášové karty jednohlavé, protože dávají více náhledu do výkladu tím, že mohou být vyloženy rovně nebo obráceně. To dává  výkladu více přesnosti při odpovědi na danou otázku.

U mariášových karet rozlišujeme čtyři barvy (srdce - červené, kule, zelené - listy a žaludy), kdy každá barva odpovídá jednomu živlu. Srdce – VODA, sluneční znamení Rak, Štír, Ryby. Žaludy – OHEŇ, sluneční znamení Beran, Lev, Střelec. Kule – ZEMĚ, sluneční znamení Býk, Panna, Kozoroh. Zelené (listy) – VZDUCH, sluneční znamení Blíženci, Váhy, Vodnář.

SRDCE – vztahuje se k citovým záležitostem, milostným vztahům, rodině, přátelství, ale také k tvořivosti a hojnosti. Srdce jsou spojena s vlastnictvím, láskou a domovem. Patří mezi pozitivní karty, které snižují eventuální nepříznivé karty okolní.

ŽALUDY – vztahují se k obchodním záležitostem a jednáním. Souvisí s podnikáním, pokrokem, ctižádostí, kariérou a ambicemi.

KULE -  se vztahují ke všem materiálním záležitostem včetně peněz, majetku a společenskému postavení. Seskupení několika kulí na jednom místě upozorňuje na výbuchy zlosti a egoismus.

ZELENÉ – tak jak jsou SRDCE považovány za nejpříznivější barvu, pak ZELENÉ jsou rozhodně nejméně šťastné. Ukazují na potíže, hádky, rozpory, obavy, odklady, ztráty a krachy. Pokud jsou zelené obklopeny srdcovými kartami, ztrácejí mnoho ze svého „ostří“.

Vždy však záleží na položení karet a okolních kartách. U JEDNOHLAVÝCH mariášových ještě význam ovlivňuje postavení rovně nebo obráceně.