Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lapač snů a negativních energií

 

img_0084-a.jpgLAPAČ SNŮ a negativních energií             

  Tak jak už to bývá i lapače snů mají svojí historii.   Reálná domněnka je,že pocházejí původně       z indiánského kmene Čipivejů a stará indiánská legenda říká, že kdysi dávno jedna  maminka po dlouhé   dny  a noci nemohla za žádnou cenu uspat své stále plačící děťátko, a když usnulo, stále  sebou neklidně   házelo a po chvíli se opět s pláčem probudilo. Matka se rozhodla poradit se s moudrou indiánskou   stařenkou, co by měla udělat, aby sobě i dítěti pomohla. Stará indiánka pro ni vyrobila kouzelný amulet   nejen pro klidný spánek, ale i pro ochranu během dne. Lapač snů zavěsila do místnosti, kde se zdržovali   přes den i do pokojíku, kde spali. Od té doby spalo její děťátko klidně a téměř neplakalo. A tak vznikl   první lapač snů... Této legendě věřit můžete nebo ne, záleží jen na vás, ale pokud si ho nevyzkoušíte     ... Legend, které vypovídají o vzniku lapačů, je mnoho a liší se pouze tím, z jakého indiánského kmene     pocházejí.

 

 

 

  Ať už lapače snů vznikly kdekoliv a jakkoliv, společné mají jedno, a to je zablokování přístupu negativní      energie. Některé kmeny věří, že nezbavuje pouze zlých snů, ale i většiny zlých myšlenek všeobecně. Podle   severoamerických indiánů lapač snů propouští dobré "sny" a špatné "sny" odhání. Měl by být zavěšený v místnosti, kde potřebujeme zajistit klid a pohodu. Lapač snů v mnoha případech lidé využívají jako amulet, který chrání před negativní energií či zlobou z okolí.

Lapače snů se skládají z peříček, korálků a obroučky, v jejímž kruhu je navléknutá „pavučinka“. Každá část lapače má svůj význam. Lapače plní funkci „filtru“, kdy pozitivní energie, nádherné sny a myšlenky projdou ochranou kruhu, síťky i peříček, zatímco „noční můry" a negativní energie lapačem prostě neprojdou – první ranní „paprsky“ je neutralizují.

Lapač „snů" čistí vaše myšlenky a prostor, ve kterém je umístěn. Neovlivní ho žádné zlo ani černá magie. Pracuje pouze ve prospěch svého majitele. Ovšem vaše přání, které by mohlo uškodit jinému, je přáním zcela zbytečným. Lapač „snů" koná pouze dobro, špatné energie, negativní myšlenky nebo jakékoliv zlo pohlcuje a ruší ve svých „sítích".

Ať zvolíte jakékoli provedení, v jakékoliv barvě a ať je váš důvod mít ho jakýkoli, lapač snů bude vždycky ve vaší domácnosti působit tajemně a něžně zároveň.