SPIRIT STUDIO OSTRAVA   VÝKLAD KARET  VÝKLAD KARET ONLINE, VĚŠTĚNÍ, KARTY, FENG SHUI, KŘIŠŤÁLOVÁ MAGIE 

MED JAKO LÉK

Co víme a nevíme o medu…

To, že med je zdravý pro lidský organizmus většina z nás ví, ale již málokdo léčivé a podpůrné schopnosti medu využívá. Pokud nás „skolí“ nějaké OUVEJ, ať už je to jen obyčejné HEPČÍÍÍ… nebo možná i něco těžšího, hned sáhneme po chemických lécích a raději se ani nepodíváme na příbalový leták, abychom náhodou nezjistili co „vedlejšího“ nám „lék“ může způsobit. Přitom řešení je na dosah ruky, a to v pravém slova smyslu. Med by neměl chybět v žádné domácnosti. Med lze používat samostatně, v čaji, mléce, s citrusy či bylinami, prostě jak nás jen napadne. Působí nejen protizánětlivě, ale zlepšuje trávení, posiluje srdce a imunitu. Med by se měl stát doplňkem denní stravy nejen dětí, ale i dospělých.

KVALITU MEDU zjistíme pokapáním lžíce s medem lihem. Jestliže se med rozpustí a zůstane dole jen trošku husté části, je med PRAVÝ. Jakkoliv jinak, je med falšovaný – špatný, nekvalitní.

MED UCHOVÁVÁME v temnu, chladu a suchu, vždy UZAVŘENÝ víčkem.

ZTUHLÝ MED není na závadu. Můžeme nádobu s medem vložit do teplé vody a opět získá původní tekutou formu

MED se nesmí ZAHŘÍVAT na teplotu vyšší než 45°C, ztrácí tím své účinné látky

Med přidáváme i do pečení – upečené pak zůstává déle vláčné a čerstvé.

…a ještě několik moudrostí…

MED působí jako tzv. nosič. Zvyšuje účinek všech přírodních léčivých prostředků tím, že je rychle rozvádí právě tam, kde je jich zapotřebí.

MED je podle starých domácích receptur vhodnou  prevencí na většinu zdravotních problémů. Doporučuje se užívat 5 lžiček medu denně. Med totiž vynikajícím způsobem posiluje krevní oběh a obranyschopnost organismu.