SPIRIT STUDIO OSTRAVA   VÝKLAD KARET  VÝKLAD KARET ONLINE, VĚŠTĚNÍ, KARTY, FENG SHUI, KŘIŠŤÁLOVÁ MAGIE 

ČLÁNKY » ŠTĚSTÍČKO...
ŠTĚSTÍČKO...

 

 

Uvažovat o štěstí – co je štěstí, kde vzniká a zda je ho opravdu tak málo, jsem začala ve chvíli, kdy se mi zdálo, že se mi zhroutil celý svět. Mark Twain kdysi napsal: „Každé ráno sněz žábu. Věř, nic horšího tě už ten den nepotká…“ Přesně tak jsem se cítila a stálo mě mnoho úsilí, abych přesvědčila sama sebe, že jsem vlastně šťastná. Štěstí si často uvědomíme až po té, kdy se nám zdá, že pominulo.

Ve svém splínu jsem začala přemýšlet o tom, zda vůbec znám člověka, který je skutečně šťastný. Takového, z kterého štěstí a pohoda vyzařuje. V dnešní době je asi více lidí, kteří se spíše učí zvládat stres. Dokonce mi připadá, že i děti si stres vytvářejí samy za pomoci obchodníků se značkovým oblečením, skvěle vypadajícími mobily či PC. V dnešní uspěchané době se už asi moc „nenosí“ být jen tak prostě šťastný. A pokud je někdo šťastný, nemluví o tom, aby mu ostatní jeho štěstí nezáviděli. Dnes musí být každý raději „COOL“ či „IN“ a samozřejmě „FREE“. Dnes už ani nejde o to, aby se člověk nějak cítil (třeba šťastný), ale aby tak vypadal. Z toho pak pochopitelně pramení stres a člověk ve stresu nemůže být šťastný.

Samozřejmě všichni známe slova básně „Dědův odkaz" básníka Antonína Heyduka – později zfilmováno režisérem Martinem Fričem v „Škola základ života" a krásně proneseno ústy herce Ladislava Peška…: „Co je štěstí? Muška jenom zlatá…"

Uvědomila jsem si, že lidské štěstí se skládá z malých kousíčků, kapek rosy (malých radostí), které se postupně za sebe skládají v dlouhou nekonečnou šňůru. Čím víc jich dokážeme vnímat, tím je štěstí větší. Přesto někdy nejsme schopni toto naše štěstí vidět. Je jako stín, který se stále táhne za námi, ale my ho nevidíme. Proč? Protože ho stále hledáme nad hlavami druhých. Všichni stále někam spěcháme a přitom zapomínáme, z čeho se vlastně skládá život. Radovat se z maličkostí, které přináší každá vteřina každého dne. Jde o to uvědomit si, že své štěstí máme ve svých vlastních rukou a srdcích. Záleží jen na nás, zda si ho dokážeme udržet navzdory všem svodům okolí. Štěstí má ve svém srdci každý člověk tolik, že by ho mohl rozdávat. Ale někdo si svého štěstí neváží a pak se není co divit, když mu skončí „v pavučinách“.

Štěstí si vytváříme sami v sobě svým jednáním, chováním, vystupováním, pozorností k rodině, schopností naslouchat svým dětem, vnímáním maličkostí, které procházejí jen tak kolem nás. A tyto střípky prožitků pak vytvářejí šňůru štěstí v nás.

W. Shakespeare: „ Šťastný je ten, kdo se při západu slunce dokáže těšit z vycházejících hvězd…“

VEŠKERÁ PRÁVA VYHRAZENA - autor Jindřiška Červená, STUDIO SPIRIT

 Kopírování či jakékoliv jiné použití JEN SE SOUHLASEM AUTORA