SPIRIT STUDIO OSTRAVA   VÝKLAD KARET  VÝKLAD KARET ONLINE, VĚŠTĚNÍ, KARTY, FENG SHUI, KŘIŠŤÁLOVÁ MAGIE 

ČLÁNKY » SCIENTOLOGICKÁ CÍRKEV » Scientologie-historie a rozvoj
Scientologie-vznik a rozvoj

            

Vznik Scientologie je blízce spjat se spoustou evropských filozofických tradic. Ačkoliv má Scientologie hodně společného s východními náboženstvími, jako je budhismus, zakladatel L. Ron Hubbard rovněž vyjádřil uznání velkým filozofům, náboženským představitelům a vědcům staré Evropy: Sokrates a Plato, Galileo a Tomáš Akvinský, Francis Bacon, Voltaire, Herbert Spencer a mnoho dalších. Kromě toho, některé z nejdůležitějších událostí v rozvoji scientologického náboženství se odehrály právě v Evropě. Není proto překvapením, že v současné době je Evropa centrem scientologických aktivit. Scientologie se v Evropě stabilně rozrůstala po téměř půl století.

První scientologická církev byla založena skupinkou scientologů v Los Angeles v roce 1954 a brzy nato se skupiny a ostatní církevní organizace objevily po celé planetě.

V padesátých letech pan Hubbard cestoval po Evropě, věnoval se výzkumu a pořádal semináře, kde zveřejňoval své nejnovější objevy o lidské mysli a duchu. V roce 1956 otevřel scientologickou organizaci v Dublinu v Irsku a poté, v roce 1959, založil světovou centrálu Scientologie v anglickém Saint Hillu poblíž městečka East Grinstead v oblasti Sussex. Francouzští scientologové založili Scientologickou církev v Paříži již v říjnu 1959. V dánské Kodani byla Scientologická církev založena v červnu 1968. Brzy následovaly Scientologické církve ve švédských městech Göteborg a Stockholm. V roce 1969 otevřeli scientologové první skupiny v Německu a Řecku a v roce 1972 v Belgii. V roce 1971 založili církev ve Vídni a následujícího roku další v Amsterodamu. V roce 1978 byly církve  otevřeny ve Švýcarsku a Itálii, zatímco Scientologická církev v Belgii vznikla v březnu 1980. Scientologická církev v Milánu se stala největší scientologickou církví na světě.

Po pádu železné opony se Scientologie rozrůstá neuvěřitelnou rychlostí. V zemích Společenství nezávislých států je kromě dvou velkých scientologických církví v Moskvě a Petrohradě dalších 109 scientologických misí. V Maďarsku, kde byla Scientologie uznána v roce 1991 jako církev, je v současné době velká a expandující církev v Budapešti s dalšími 30 misemi na uzemí Maďarska. Na Slovensku jsou scientologické mise v Bratislavě, Košicích, Banské Bystrici a Levicích. V České republice je velká scientologická mise v Praze s dalšími dvěmi misemi v Plzni a Brně.

                                                              

Vyhotoveno na základě množících se dotazů zaslaných SPIRIT STUDIU. Zdroj: Tisková kancelář Scientologické církve pro ČR